Atlasfestival: water als bondgenoot voor de leefomgeving

18 jun

Datum

18 juni 2026

Tijd

09.00 tot 16.45 uur

Locatie

Stadsgehoorzaal Kampen. Brugwal 84, 8261 ES Kampen

Doelgroep

Er zijn diverse workshops. Elke workshop heeft een eigen doelgroep: van professionals tot geïnteresseerde inwoners. Bekijk het programma voor meer informatie.

Omschrijving

Op 18 juni 2026 vindt het jaarlijkse Atlasfestival 2026 plaats. Dit jaar staat het thema water centraal. Door een veranderend klimaat moet Nederland anders worden ingericht, want de buien worden steeds heviger. Ook moet worden voorkomen dat het land uitdroogt tijdens lange, hete zomers. Dat is een uitdaging in een dichtbevolkt land, maar biedt ook veel kansen om de leefomgeving te verbeteren. Wat betekent dit? En worden deze kansen genoeg gebruikt?

Tijdens het Atlasfestival staan deze vragen centraal. Er is ruimte nodig om water op te vangen. Daarom kan het combineren met andere doelen mooie kansen geven om de leefbaarheid te vergroten. Denk aan vergroening van wijken, ruimte voor spelen en bewegen en ruimte voor meer natuur. 

Het festival vindt dit jaar plaats in het Overijsselse Kampen. Dit is een goede plek om na te denken over leven met water. Overstromen de rivieren of waait er een harde wind op het Ketelmeer? Ervaar wat dat betekent, maar ervaar ook Kampen als oude Hanzenstad met veel groen. Hoe kun je hier samenwerken mét het water? De Stadsgehoorzaal, waar het festival plaats vindt, is al ruim 130 jaar het culturele hart van de stad en het ademt geschiedenis vanuit alle hoeken van het gebouw. Kortom: tijdens deze editie van het Atlasfestival is er veel te zien en te beleven.

Meer informatie

Wil je meer informatie over het festival? Ga dan naar de website van het Atlasfestival. Daar vind je ook het programma en informatie over de workshops. 

Aanmelden

Meld je gratis aan voor het festival via het aanmeldformulier

« Terug

Sluiten