Nieuwe Digitale Data Faciliteit helpt bij het opstellen en uitvoeren van het Brabants Programma Landelijk Gebied
In april dit jaar is de eerste versie van de Digitale Data Faciliteit gelanceerd. Deze helpt de provincie en andere partijen met data en informatie om de gebiedsprogramma’s van het Brabants Programma Landelijk Gebied (BPLG) op te stellen en uit te voeren.

Gebruik van de datafaciliteit
Je kunt de Digitale Data Faciliteit bereiken via www.datalandelijkgebied.nl. Let op: om de datafaciliteit te kunnen gebruiken moet je eerst inloggegevens aanvragen via het contactformulier op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.
Welke partijen hebben de datafaciliteit ontwikkeld?
De datafaciliteit is onderdeel van het Samenwerkingsverband van Rijksuitvoeringsorganisaties. De opdrachtgever hiervoor is de DG Realisatie Transitie Landelijk gebied (DG RTLG) van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV).
Meer informatie
De komende tijd wordt de datafaciliteit verder ontwikkeld met provincies en andere overheden en partijen. Wil je meer weten of heb je vragen over de doorontwikkeling van de Digitale Data Faciliteit? Neem dan contact op via ondersteuningrtlg@rvo.nl.
Meer nieuws
december 2025
- 18 december 2025 - Wat als? Rapport KNMI presenteert negen mogelijke weersextremen voor Nederland
- 15 december 2025 - Hoe groen is Nederland? Deze kaart brengt dit nauwkeurig in beeld
- 10 december 2025 - Plant nu bomen en struiken voor een bloeiende, klimaatbestendige tuin
november
- 23 november 2025 - Klimaatweek 2025 laat zien dat klimaatadaptatie leeft in Brabant
- 19 november 2025 - De comeback van de heg: goed voor natuur, bodem en klimaat
- 17 november 2025 - Roosendaal wint NK Tegelwippen
- 11 november 2025 - Nieuw kaartverhaal laat zien hoe Brabant zich voorbereidt op hoogwater en extreme neerslag
- 06 november 2025 - Waterambassade brengt partijen samen voor watervriendelijk bouwen
- 04 november 2025 - Nieuwe handreiking helpt vitale infrastructuur beter bestand te maken tegen extreem weer
- 04 november 2025 - Warmer, natter en droger: wat betekent dit voor de zorg?